Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Výroba kožených důtek

Autor (c)2000: Tom

Důtky mohou mít nejrůznější podobu. V anglicky psaných materiálech se označují obvykle termínem "flogger" (jemné důtky). Klasickým důtkám pro tělesné tresty (zrušené v námořnictvu Její výsosti až v roce 1948!) se říká "cat-o-nine" (česky devítiocasá kočka). Následky výprasku s nimi jsou stejně těžké jako při "ostrém" použití biče (vlastně důtek s jedním dlouhým pramenem). Na výsledku bičování a způsobených škod má hlavní podíl materiál důtek (nebo biče), síla a technika úderu. Samozřejmě platí, že jednopramenný bič způsobí větší škody, než důtky, hlavně vlivem ohromné rychlosti pohybu špičky. Bič může trhat kůži a lámat kosti. Důtky s více prameny se ve vzduchu snáze zpomalí, takže působí spíš plošně. I když potrhat kůži dokáží také...

Jsme v sekci pro začátečníky. Pokud chcete partnera začít zlehka přesvědčovat, že by pro něj BDSM mohlo být to pravé, zkuste nejdříve lehké důtečky, které spíš hladí, nejvýše tak štípnou (viz obrázek). Popíšu výrobu.

Sežeňte si useň používanou na výrobu bund (zdroje, kde nakoupíte, viz Jak na sebe nebo partnera uplést bič). Důtky na obrázku mají rukojeť o průměru 12 mm a délce 12 cm. Prameny jsou dlouhé 55 cm a široké 1 - 1,5 cm (každý je trochu jiný). Síla usně je 1 mm. Pramenů je sedm.

Výroba je velmi jednoduchá. Rukojeť je z měděné trubky, která se používá na rozvod klimatizace, topení nebo plynu (seženete ve firmách, které provádějí instalatérské nebo topenářské práce). Metr trubky stojí asi 70 – 100 Kč. Rukojeť může být z jiného materiálu, dřevěná, kožená... Výhodou měděné trubky je, že pěkně sedne do ruky, vypadá jak ze zlata a upevnění pramenů důtek už nemůže být jednodušší. Svazek pramenů vložíte do konce trubky a trubku rozklepete kladivem. Konec pramene můžete pojistit provrtáním celého konce rukojeti a zanýtováním otvoru nýtkem.

Svazek pramenů vyrobíte jednoduchým nastříháním dostatečně velkého kusu usně na řemínky. Pokud chcete vyrobit vražedné důtky, použijte řemeny od šicího stroje (k dostání v Kutilovi, viz Jak na sebe nebo partnera uplést bič), což jsou kulaté poměrně těžké řemínky, nebo rovnou koaxiální kabel (anténní svod – moje oblíbené trestné náčiní, ovšem ne v důtkách – zkuste si ustřihnout kus dlouhý 70 cm a švihnout se s ním přes nohu – tak co? :-) – koaxiální kabel je značně těžký na to, jak je tenký, a plastový povrch dokáže pěkně přilnout ke kůži....

Pokud je rukojeť z měděné trubky a nechcete, aby časem zoxidovala a špinila ruce, tak hotovou rukojeť obruste jemným smirkovým papírem a vyleštěte např. zubní pastou nanesenou na hadříku, pak opláchněte vodou a osušte (při tom všem pozor na zašpinění pramenů). Rukojeť ihned nalakujte nitrolakem. Na mědi dobře drží i v tenké vrstvě. Dokonale chrání před oxidací.

Pokud chcete, napište mi, jak se Vám dařilo, rád postup zpřesním nebo zde zveřejním ohlasy.

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče