BD, D/s, S&M - úvod

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Možnost kontaktu na mě/nás je uvedena na vstupní stránce webu.

Obsah této stránky
Co je BDSM?
Jak najít spřízněné duše. Lítám v tom sám?
Proč jsou tyto stránky textové?
O autorovi těchto stránek
Zpět na hlavní stránku

Co je BDSM?

Pokud jste na tyto stránky zabrousili náhodou, nevíte co to BDSM je, nebo jste tu s úmyslem se to dozvědět, máte možnost, když si přečtete Základní pojmy o BDSM (FAQ) - text 120 kB. Postupně si můžete přečíst i další dokumenty. Velmi pěkným popisem toho, co může BDSM člověku dát a jak jej spojit s běžným životem, je např. Co mi dává bondage nebo BDSM: Můj tajný život. Praktické sekce o výrobě pomůcek můžete zatím přeskočit. Přečtěte si pro začátek názory žen či mužů, které mi přišly zvlášť trefné (i když to celé můžete vidět úplně jinak než já, berte to tak, že mnou přeložené texty vyjadřují můj názor na BDSM. Úmyslně nepíšu "názor L", píšu jen svůj osobní - byl jsem na to vícekrát tázán a vždy odpovídám stejně, jejími slovy "na rozdíl od tebe nemám mesiášský komplex a nepotřebuji zachraňovat svět" :-)). Proto jsem přeložil právě ty, které na této stránce najdete - kdybych měl jiný názor, překládám jiné texty, protože na Internetu jich je (stejně jako názorů) opravdu nepřeberné množství.

Neexistuje žádné "pravé a jediné BDSM". Pokud vám kdokoli cokoli vnucuje, jděte jinam. Pokud se BDSM začnete věnovat, utvoříte si svůj styl a budete žít svůj život. To za vás nikdo neudělá, to musíte udělat sami.

Jak najít spřízněné duše. Lítám v tom sám?

Pro ty, kdo si myslí, že vědí, co BDSM je a hledají spřízněné duše, mám několik tipů: můžete napsat třeba mě/nám, googlovat en.k, najít stránku "Specialisté vstřícní k sexuálním menšinám", můžete se zapojit do diskusních serverů ,navštívit některou z osobních stránek přívrženců BDSM v Čechách (všechny tyto možnosti jsem samozřejmě nemusel uvádět, pokud vládnete angličtinou - pak máte na Internetu prakticky neomezený výběr). Pozn. z budoucnosti, 2010, opakování je opravdu matka moudrosti: důrazně doporučuji neřídit se "radami" lidí z internetu, o jejichž konkrétní praxi (SM) nic nevíte.
Rozhodně se naučte říkat "ne", je to důležité v každém vztahu. Vztah, kde jeden vždy souhlasí s názorem druhého, není vztah, ale sprosté zneužívání. A nejen k seznamování - lidi se rádi předvádějí/slibují/lákají - na takové pozor, jejich zájem bývá prakticky bez výjimek sobecký, o vás jim nejde. Rada člověka ze stálého páru nebo přímo rada/příklad páru - to je to, co doporučuji. Ale nenutím. Pokud chcete napodobit někoho, kdo má třetí partnerku za rok, prosím, směle do toho - pokud ale chcete vybudovat vztah, asi jeho rady nebudou to "pravé ořechové"

Při pohybu na síti, pokud budete hledat partnera k diskusi o BDSM nebo i k realizaci, myslete hlavou. Může se Vám stát (jako mě), ze narazíte na lidi, kteří vystupují pod přezdívkou. Na tom není nic špatného, BDSM se sice stává "středním proudem", ale dost lidí se ke své orientaci nemůže otevřeně přiznat - kvůli rodičům, partnerovi nebo dětem, kolegům v práci... Problémem ovšem je, když se svěříte někomu, kdo má důvod skrývat se za anonymní ID. Jiste je lepší získat kontakt, telefon atp. na toho, s kým máte tu čest a důvěrnější informace sdělit jen poté, co se poznáte v reálu. Není od věci první schůzka v kavárně, předložení občanky dominanta a smska z vašeho mobilu na váš druhý mobil doma nebo dobré kamarádce. V prvním případě Dom nemůže nic namítat - jeho údaje znáte jen vy, ale pokud se z některé schůzky nevrátíte... jste krytí. On to od vás ví, pokud cukne, platí druhá věta psaná ležatým písmem o kousek výš.

Pro ty, kdo touží po skutečném zážitku a domnívají se, že by to partner neunesl, nebo partnera nemají, jsou tu profesionální a"profesionální" dominy (musíte si ale připravit patřičný finanční obnos, okolo 2000 Kč za lekci -přibližně hodinovou). Samozřejmě, hodinová intenzivní scénka s někým, koho neznám, v bezpečném prostředí SM orientovaného klubu nebo uzavřené společnosti, jak o tom čteme (bohužel stále jen v angličtině) na webu, může být zajímavá a přínosná, i když se o žádný vztah nejedná.

Proč jsou tyto stránky textové?

Na dotazy čtenářů, kteří se ptají, kde na této stránce najdou obrázky, odpovídám:stránky jsou záměrně vytvořeny tak, aby byly převážně textové. Obrázky SM pomůcek v sekci Domácí dílna jsou rozesety jako odkazy v textu. Stránky se tak načítají rychleji. Po klepnutí na odkaz se vám obrázek otevře. Počítejte s tím, že načtení může trvat několik vteřin (některé obrázky mají řádově 100 kB) Pozn. z budoucnosti: to byly časy, internet v plenkách, dnes tak malou fotku neuděláte ani "foťákem" v mobilu - přesto se můj názor nemění, grafika webu pro mě není podstatná, tento web je informační, nekomerční, neláká na obrázky, nevydělává na reklamách a zpětných odkazech. Není problém použít hotový redakční systém, ale pak to také může skončit takto: mrtvá vstupní stránka a nedostupný web). Tohle je jen poslední z mnoha případů - dvěma změnami redakčních systémů prošlo bdsm.cz, než zahibernovalo úplně, a změnou v nejbližší době projde i tak solidní web, jakým je eleferno.cz - byl jsem u toho, vím, jaké to je, když jako redaktor nevíte, kdy nový web pojede a zda pojede (držím palce). Pak je tu ještě otázka korektního zobrazování stránek ve všech možných prohlížečích....

Texty považuji za zásadní složku obsahu. Jedinou výjimkou je foto galerie, kde se postupně budou objevovat naše původní obrázky. Tyto fotografie stejně jako texty z tohoto webu není povoleno kopírovat, pokud chcete, uveďte na ně na své stránce odkaz. Podrobněji viz nová rubrika Foto galerie.

O autorovi těchto stránek

Historii vzniku těchto stránek, pár dalších poznámek k mé osobě a další zajímavosti najdete zde. Vývoj našeho vztahu je popsán v několika původních článcích v sekci Dokumenty.

Chtěl bych na úvod odhalit něco o sobě: muž, 27 let (to byl rok 1999 :-)), šťastně ženatý s partnerkou, s níž se poznáváme již 10 let. Můj příspěvek do diskuse o tom, jestli je BDSM zneužíváním druhých (není!), a jak zjistit, zda je Váš partner podobně orientován, a pokud je, jak jej přesvědčit, aby se pustil do odhalováni jemností BDSM: nejdřív ho 7 let poznávejte, pak jej 3 roky jemně ohýbejte patřičným směrem :-). Pro ty, kdo nemají čas nebo ochotu věnovat poznávání druhého kus života, žádný zázračný recept na štěstí nemám :-)

Většinu volného času (není ho moc, po odečtení scének) poslední dobou věnuji překladům BDSM článků a povídek z angličtiny do češtiny. Původně pro svou potřebu, pak pro moji partnerku, nyní bych chtěl to, co budu dělat, vystavit na webu. Obdivuji všechny, kteří v roce 1991, kdy jsem se poprvé dostal k Internet news, dávali k dispozici, co věděli. Někteří z nich měli 20 a více let praxe a kdyby se nerozhodli své zkušenosti publikovat, nebyli bychom teď tam, kde jsme. Jsem podobně vděčný těm, kdo se na svých českých stránkách, pravda o pár let později a s menší zásobárnou zkušeností pokoušejí o totéž.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče