Život, vesmír a vůbec = blog 201_x

Vítejte na http://www.tom-bdsm.cz/. Přijďte zas!
Dejte si záložku :-) (v IE Ctrl+D) Bude to odlišná záložka než na hlavní stránku webu.

Text a foto: (c)2011-2015 Tom

Tato stránka (text původního článku včetně fotografií) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky. Dlouho jsem se bránil zveřejňování externích odkazů, protože nemám šanci zaručit jejich trvalou dostupnost. Případné nefunkční odkazy v TÉTO sekci proto řešte s adminy příslušných webů. Díky.

Případné maily adresujte na postmaster nebo info zavináč tom-bdsm.cz


Rok 2015...

Leden - téměř rok od seznámení s Posunovatelkou.
Lednový foot sraz - pochválen My.P za pomoc při vstupu - opět vydal sto jmenovek účastníkům, tím příjemně utekly první tři hodiny. Poté mazlení, masírování, tombola, živý kůň, po krátkém tréninku v šatnách nahoře krásně posloužil s jezdkyní na svém kohoutku: po patře, po schodech dolů, k baru na nápoj, do kuřárny na 2 cigarety, zpět k baru - první zážitek jezdkyně s 2nohým koněm (poté, co jí dle Jejích vlastních slov před lety shodil starý známý 4nohý Altair v žertovném módu). "Mockrátý" zážitek pisatele těchto řádků - příjemná 20minutovka. Něco úplně jiného než o týden dřív projížďka po dráze opuštěného letiště v severních Čechách... jo, JE exhibicionista (což dokazuje celý tento web).
Po svezení Dámy ještě v roli, dostal za úkol vrátit bičík, který byl Dámě půjčen jinou účastnicí. Vzhledem k tomu, že ta si právě dopřávala masáže, splnění úkolu chvilku trvalo.

Velmi zajímavé setkání s řeckým párem, který si jen lehce postěžoval, že klub navštěvuje pravidelně a vždy zažívá "izolaci" od okolí. Že by starší věk nebo že by nechuť Čechů hovořit anglicky? Ať tak či tak, po/při velmi příjemném povídání o několika evropských zemích jsme si užili obsluhu Dámy při večeři/poslušnost pisatele/částečné CFNM i třeba dušení klínem. Dáma rozhodně zkušená, vyhodnocovala řeč těla a šla až na hranici, ale ne za ni. Skvělý zážitek. Partner pasivně přihlížel.

Článek o srazu netřeba psát, byl by velmi podobný tomu, který jsem napsal v roce 2011. Kdo byl, ví, kdo nebyl, může přijít příště. Nebo napsat mail (kontakt je nahoře na titulní stránce) a zdokonalit se v téměř libovolné praktice na nadšeném dobrovolníkovi/s nadšeným dobrovolníkem): k dispozici je pro SM vybavené zázemí v Krkonoších + auto/moto jezdí. Případně předám kontakt na Posunovatelku. Které "jenom" složím účet. Ona ví.

Škoda Val+ČP. They are history now...

Únor - je teď :-)

Březen - za kamna vlezem.

Duben - ještě tam budem.
Kde bude v té době H, kde já... nevíme, ale určitě to bude pěkné místo.


Rok 2014...

OBNOVENY FOTOGRAFIE - všechny by měly fungovat
Vychytání všech chybiček v odkazech chvíli potrvá - webslave je pomalý a ví to :)

Až na tento detail :) stále platí, že od jediné aktualizace v r. 2011 (níže) se tu nic nezměnilo. Vše již bylo napsáno. K tomu, zda žít, nebo psát/číst web, se trefně vyjádřil kolega v anglické konferenci. Lépe bych to nenapsal.

Začíná nová fáze mého života. Ač známý extremista, byl jsem lehce šokován, že může nastat tak výrazná změna za tak krátkou dobu. Poděkování od MistressMinx (věřte mi, je skutečná jako vy nebo já) bylo prvním impulsem ... poznání Hybatelky to vše dovršilo. Zatím. Kam mě cesta zavede, nevím. Těší mě však každý krok.

Rok 2011...

Pro české úchylstvo a úchyly budoucí:-) Na otázku, proč tyto stránky vypadaly, vypadají a vypadat budou tak, jak právě vidíte :-), odpovídá Úvod. V poslední době stránka není aktualizována, vlastní deníkové zápisy jsou místo v ní porůznu roztroušeny po jiných sekcích, nejvíc jich je v dokumentech Historie a Akční srazy.

Bohužel vše, co odkazovalo na konkrétní jména účastníků, jsem musel při obnově stránek pečlivě vycenzurovat. Příkladem dokumentu, u kterého jsem obnovil fotky (protože tam jsou jen moje), je Devon, jak jsem ho viděl (podruhé).

Tyto stránky s rubrikami Domácí dílna, Fotogalerie atd. existovaly v letech 1999-2000 na tehdy založeném serveru BDSM.CZ, jehož jsem byl spoluautorem (bylo mi velkou ctí) a později měly vlastní doménu. Už tehdy na nich kromě našich reálných jmen, příjmení a nahých fotek bylo to, co nikdo jindý nenabízel (viz výše) a dále samozřejmě nabízely to, co je dnes už na každém webu o BDSM - návody, povídky...

Ochutnávka... můžete začít tady, pokud chcete poznat, čím tento web začal... co jsme s L před 10 lety objevili, dost dobře poznali... co před námi i po nás objevili jiní... a současně život, do něhož se po téměř 15 letech vracím. Jako domů. Vlastně domů. Poprvé do vlastního domu. Oddanost. Věrnost. Služba. O tom jsem. O tom byly tyto stránky celou dobu - o tom, jak se TAM dostat a také tam ZŮSTAT. Jak žít tak akorát/správně samostatně.

Rubrika Dokumenty - Pohled shora
D/s očekávání
Sokolník

Můj první sraz po... já už si ani nepamatuju, kdy jsem na nějakém českém byl, kromě těch, které jsou popsány jako ty úplně první na stránce s Dokumenty - až se vám stránka načte, stiskněte Ctrl+F, napište "srazy" a stiskněte Enter :-)

Tak tedy první blogový záznam - po spoustě let jsem vyrazil na akční sraz.
Dobře jsem udělal - když to shrnu jednou větou, všichni, matadoři i úplní nováčci, se bavili, no a odpanil jsem tam LatexVal, viz její článek :-) píše tam v podstatě vše. Až na nepodstatné detaily, mou vnitřní motivaci, kvůli které se to odehrálo, jak se to odehrálo. Kdo chce číst můj detailní pohled na akci, může pokračovat dalším odstavcem. Kdo chce číst pouze o dění na akci a ničem jiném, přeskočí přímo sem a vyhne se tak mým nudným kecům o pozadí celé záležitosti.
Párty se konala v dobře známém Atelieru na Smíchově. Koná se tam několik akcí týdně a prostory si lze pronajmout (působí tam např. ex-OWK Mistress Arella, mimochodem, několik minut jsem zpod stolu organizátorky viděl Madame Šárku (také ex-OWK), jen do výše prsou, výš se mi opravdu nepodařilo zvednout hlavu, Madame je krásná vysoká holka :-)
Pro začátečníky tam Nenu s Vaškem dělají neuvěřitelně mnoho, např. pravidelné kecací čtvrtky bez vstupného a bez omezování, může přijít kdokoli!! Skvělí majitelé dávají prostor i jiným pořadatelům, takže prakticky každý týden můžete zajít na jinou tematickou akci. Den po footsrazu se například konal spankingový sraz.
Po příchodu na akci, o níž jsem se dozvěděl jen den předem, jsem se zaparkoval u stolu pořadatelů, domluvil, že budu podávat vizitky, měl jsem tak kde "zaparkovat" své pozadí a kam dát plný batoh bot, s převlečením na cestu zpět (na motorce)... ale hlavně jsem tak mohl poznat většinu lidí, kteří si po příchodu do klubu vyzvedli vizitku proti zaplacení vstupného. Velmi brzy jsem zjistil, že zároveň masíruji nohy, povídám a koutkem oka sleduji dění u dalších stolů za organizátorkou. Tím je také dáno, že jsem občas vizitku nepodal včas. Žádné závěry nepříjemné pro mé pozadí (spank opravdu nemám rád) z toho vyvozeny nebyly :-)

Okamžitě se potvrdily zkušenosti s více lidmi, píšou, zda mohou přijít, píšou, proč nemohou to či ono, že to chtějí tak a tak... a nakonec nedorazí, jen připravují jiné o čas. Také jsem teď po akci s tabron (mailem, na místě nebyla) řešil, proč se za mě kdosi vydává, používá stejné obraty tak dovedně, že to tabron spletlo... a podepisuje se Tom. Bohužel jsem se s tabron ničeho nedobral, jen potvrzení, že to někomu prostě stojí za to :-) (Od doby, co se texty z původního webu staly předmětem obchodování - vyšly tiskem - a také předmětem psychologického výzkumu - což se ještě občas nějaký pisálek pokusí zopakovat formou mailů), se nedivím vůbec ničemu).

Závěr z předchozího odstavce - stále se objevují lidi, kteří ostatním komplikují práci/zábavu (to záleží na úhlu pohledu, zda jste organizátor nebo účastník) a aby toho nebylo málo, před a po akci spekulují případně rovnou autoritativně tvrdí, co se tam dělo a jak ji účastníci vnímali - když tam přitom sami nebyli.

Závěr diskuse? Prudiči byli, jsou a budou, zejména ti, co by chtěli určovat, kdo může nebo nemůže na akci, kdo kromě organizátorů může nebo nemůže určovat pravidla. Skupinkování a drobení scény se už opravdu přežilo, je k smíchu, a je to tak dobře. Soukromé statky a království jsou něco jiného, to není otázka dnů, ale měsíců a let života... tam si samozřejmě vládce/vládkyně určuje pravidla všeho. Jak se domluví s poddanými - do toho lidem zvenku nic není. Ale u srazu? Tajnůstkařit s organizací? K smíchu.
Píšu tady o tom jen proto, aby lidi každého, kdo se někde v diskusi podepíše jako Tom (na akci byli minimálně 4 a všichni se mohli stát obětí takové záměny) nepovažovali automaticky za mě, bořitele tvrzí :-) Píšu své názory podložené praxí, nakonec, naposledy včera jsem svezl stopařský pár, který za sebou měl krátkou kariéru posluh na soukromém panství. Takové lidi poznáte podle řady náznaků a obvykle do pár minut najdete společnou řeč, ale to odbíhám. Získat je pro své panství je stejně snadné jako kdysi, když ještě nádeníci a čeledíni denně putovali krajinou. Nakonec vždyť to není tak dávná historie.

Den před Srazem se L (o ní a o mě byly původně tyto stránky) po týdnu jistě zralých úvah rozhodla už "se mnou nikdy nic nemít". Tím padla dohoda, kterou jsem léta (od rozvodu před 7 lety) dodržoval. A tak jsem bez výčitek zamířil na místo a dobře jsem udělal. Skvělí lidé, skvělý večer, a o co člověk slušně poprosil (nebo natáhl ruku), to dostal. Dostal ve smyslu, že si opět mohl připadat užitečný... párty se přiblížila tomu, co jsme s L znali z Anglie, Dánska, předtím Hošťky blahé paměti, co znám odjinud z čech, ze Slovenska... opravdu ještě malinko ubrat světla na chodbách a v hlavním sále a už by to bylo jen tiché šustění nylonu, šepot rtů, vůně svíček... ale zas by nebyla ta část srazu, kterou si doma neuděláte - jako třeba tombola, ve které mohl každý účastník napsat, co nabízí, třeba že bude živým kobercem (proč to nenapadlo někoho dalšího?).
Paralelu s mým 10 let starým článkem Večírky viděné pořád ze stejného úhlu - Tom se loučí) hledejte sami, pokud máte chuť. Uvidíte, že nekecám :-) ani dřív jsem nekecal. Nebo to srovnejte s Riderovým velmi aktuálním článkem nejen o večírcích - Vše potvrzuje, že před 10 lety přeložená a před 20 a více lety vytvořená pravidla není nutno vymýšlet znova, stačí se smířit s tím, že jsou výsledkem dlouhého vývoje a jsou tedy nejlepší :-)


Zopakuji zde odstaveček z úvodu (který někdo mohl nečíst), pro návaznost:
Po příchodu na akci, o níž jsem se dozvěděl jen den předem, jsem se zaparkoval u stolu pořadatelů, domluvil, že budu podávat vizitky, měl jsem tak kde "zaparkovat" své pozadí a kam dát plný batoh bot, s převlečením na cestu zpět (na motorce)... ale hlavně jsem tak mohl poznat většinu lidí, kteří si po příchodu do klubu vyzvedli vizitku proti zaplacení vstupného. Velmi brzy jsem zjistil, že zároveň masíruji nohy, povídám a koutkem oka sleduji dění u dalších stolů za organizátorkou. Tím je také dáno, že jsem občas vizitku nepodal včas. Žádné závěry nepříjemné pro mé pozadí (spank opravdu nemám rád) z toho vyvozeny nebyly :-)
Mezi první a druhou (nebo druhou a třetí?) masáží jsem mimochodem věnoval Zvířátku (pomáhala s organizací, ale nebyla přímo inventářem podniku) nejlepší anglické kožené pantoflíčky z batohu. Organizátorka (
my.p) souhlasila s tím, že vše, co rozproudí akci, mám vzít a vybalit. Tak se i stalo. Zvířátko mi vyprávěla smutný příběh svého života, ale nejen to - férově si o vyzkoušené pantoflíčky řekla a tak už jí na nohou zůstaly. Byla unešená z toho, jak cvakají, když v nich létala do schodů a zpět do sklepa (pouštěla nové hosty dovnitř). Tak k tomu, třeba k tomu, byly původně určeny. Dobře že si našly nový domov. Věřím, že jim tam bude dobře.
Taky proto jsem je kupoval - byly pečlivě vybrané, krásné černé, e elegantní kytičkou - na malinké jehle.... škoda že je L nikdy neobula. Její škoda. Teď je má Zvířátko, potvora si vybrala ty nejlepší :-) ale doma toho zbylo dost a další se dokoupí.
Akce splnila vše, co od ní přítomní čekali, většina lidí se dobře bavila u stolu, v kuřáckém salonku, já od začátku, ostatní postupně masírovali nožky přítomných Dam, někdo se i vytratil do dalších místností (v průběhu akce bylo zakázáno se v nich zamykat, takže kdokoli mohl neustále kamkoli - opravdu otevřený sraz), já se toho neúčastnil, radši jsem, když vizitek na rozdávání ubylo, zcela střízlivý spadl pod stůl (hádejte za jakým účelem) a zvedl oči až na přímý rozkaz při příchodu Madame S.
U stolu organizátorů sedělo postupně několik na akci dorazivších začátečníků, kterým byla přímo určena Zajíc párty, která, jak jsem se dozvěděl, se konala ještě o prázdninách. jNechali se vést, vysvětlit si, že ani já neznám tu, které právě sloužím. Že o tom akce je, a to i pro ty, co přijdou single. Zajíci nevěřili, že je to takhle skutečně možné: akce otevřená všem, akce akční, ne kecací, akce s minimálním vstupným a maximem tematických prostor a hlavně lidí s otevřenými hlavami, troufám si říct, že i srdci.
Pro ty, co tam nebyli, nebo byli a báli se zeptat/začít:
s dodržováním pravidel etikety nejdál dojdeš - přibližit se nebo pokleknout, trpělivě počkat na náznak, případně pro ty stydlivější jen vyčkat na pauzu v rozhovoru (bez klekání a padání), navázat oční kontakt a zdvořile pronést prosbu... a začít masírovat. Samozřejmě, že lehnutím si k nohám u většíny Dam nic nezkazíte :-)
Další možná pro někoho zajímavá akce je na biggových stránkách pod odkazem /DJ (nezaručuji trvalou dostupnost, všechny odkazy byly dnes vyhledány googlem, fungovaly).

Pro úplnost sem ještě kopíruji část svého mailu, který jsem měl napsat jako svůj názor na akci. Je to asi jen desetina toho mailu, protože ze zbytku by se dalo odhadnout, kdo psal a proč psal. Takže máte možnost číst výňatek, vlastně už třetí mně známé zhodnocení téže akce:

...(moje slova)
Stále doufám, že stačí hlavně účastníci, kteří budou na akci dělat to, co doma. Pak je to jízda, nikdo si na nic nehraje, nestydí se, nemusí se bát, že mu něco bude vyčteno atd. Ohledně toho, že 4x pořádaná akce, i kdyby pořadatel nic nezměnil, dopadne pokaždé jinak -> viz zmínka o dynamice níže.

>>....jak vlastně ta akce vypadá
>očima někoho, kdo tam přijede poprvé, s očekáváním toho, že jede na
>"proslulou akční" akci.

Neměl jsem pocit, že jedu na proslulou akční akci. Četl jsem propozice, nechodím na chaty, takže jsem neměl jiné informace/očekávání než z bigg.cz/FootSraz.
Dnes jsem jeden chat projel a už tam nějaký prudič řešil, že "se nedostal dovnitř". Na takové nakašlat. Nebyl to ten TanecnikHonza? (neuplynul den od zveřejnění a už vím, že ten to opravdu nebyl - byl jsem opraven z několika stran, nicméně zbytek odstavce sedí a od začátku seděl)Kterého na místě asi v půlce akce někdo přišel řešit, ptala se vás nějaká Paní, zda "ten TanecnikHonza dorazil nebo jen prudil milionem mailů". Všichni takoví jsou z jednoho těsta.

Takže zpět k akci - na můj vkus hodně světla, z toho pak plyne hodně konverzace a hodně stydlivosti začátečníků, ergo méně akčnění, ale zase bylo moc hezky vidět na nožky :-)

Hlavní byli účastníci. Organizátorka - úsměv po celou dobu - to byl pro mě zázrak. Pro začátečníka naprosto klíčový bod celého večera. Nikdo jiný. Dveřníci - fungovali. Bar - super*** Prostory *** Nemělo to chybu.
Účastníci se nestyděli, akce bylo podle mě dost, mohlo být mnohem víc, ale takové nonstop víkendy jsou úplně jiný typ akce, tam to vyplyne "samo ze sebe", někdo skončí a jiný začne, pořád se něco děje. Tady to v malém bylo taky. Vlastně jsem si nevšiml diváků ke scénkám, kromě gotické místnosti a později v kuřáckém salonku. V té první jsem prožil poměrně dost intenzívních 20 minut v poloze a při aktivitě, kdy jsem diváky opravdu neměl šanci vnímat. Ale už ke mně dorazilo pár popisů :-) Nevím zda to je tak vždy, ale za sebe opakuji - hlavní, o co šlo, se mohli začátečníci naučit v hlavní místnosti, a zkušení matadoři to tam zdokonalovali s viditelným nadšením - mně organizovaný program vůbec nechyběl. Tombola organizovaná byla a byl to super nápad. Řečnice měla mluvit hlasitěji, lidi mohli být víc potichu, když mluvila. To není chyba jedněch ani druhých.

ad:Pomalý rozjezd a brzký konec - taky nic, co by se dalo vylepšit nebo zhoršit. To je přirozená dynamika, kdyby měla být akce "nabitější akcí", stačilo by pořádat ji v menších prostorech. Protože na některé účastníky by se nedostalo a tak by vydrželi déle. To ale platí spíš u hrátek v místnostech s pomůckami atd. V gotické místnosti znatelně zhoustla atmosféra, když byli diváci hustě podél dvou stěn. Cítil jsem tu energii. Chtěl bych vidět pohledy okolí při tom šlapání po koberci, protože už při baštonádě na Zvířátku byly vidět málem sliny v koutcích některých úst :-)

>Není tam nic organizováno a vůbec nedokážu posoudit, jestli ta akce je
>akční tolik, jak si lidé představují.
Já hlavně nemohu vědět, jak akční to lidi čekali. Pokud to je na české poměry hodně akční, tak musím říct, že jsou mnohem akčnější soukromé akce V ČECHÁCH.
Od začátku své kariéry tvrdím, že na organizování a účast na kecacích srazech /je důležité je dělat/ jsou tu jiní - pro mě to není. Pro L to taky nebylo.
Kdo si hraje doma nebo tím dokonce žije denně, nechce se o tom bavit. Dělá to. Klidně celý večer. Když už konečně vypadne z běžné rutiny, práce, myšlenky na zítřek... a prostě přejde tu hranici - tak se propadne a využije každou minutu, každou hodinu. Protože obvykle už předem má v hlavě srovnané, k čemu prostory nebo ostatní účastníky využije.

Jak jsem se s touto úvahou trefil, je vidět nejlépe porovnáním s články lidí, kteří na místě byli. Toto srovnání si provede každý sám, pozor jen na to, správně rozlišit ty, co na akci byli, od těch, kteří to o sobě jen tvrdí. Zase takový nával tam nebyl :-)

Tak zas příště - u dalšího blogového záznamu, který bude stejně jako kdysi zveřejněn NAD tímto. (6.10.2011 - nebo také ne, trochu mě unavuje každý den upravovat blog, protože někdo napíše, že něco viděl jinak, neřekl atd. - znamená to šílenou časovou ztrátu)

Miniaktualizace 28.09.2011: se zájmem jsem rychlým průletem po netu zjistil, kolik nových serverů o bdsm vzniklo a už zase nefunguje, přitom jsem našel zajímavé potvrzení toho, že i na novou adresu mých stránek si lidi dokáží najít cestu. Díky všem čtenářům a gratulace těm, kterým stránky pomáhají.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče